A FRIVALDI FRIVALDSZKY CSALÁD INFORMÁCIÓS HONLAPJA. - TÖRTÉNETE, LESZÁRMAZÁSA. - TANULMÁNYOK, HÍRADÓ.

ANYAKÖNYVEK

Komárom megye

Szomor (www.online-ofb.de) (1738-1895) (1738-1895) (1738-1895)

 

ÁTKUTATOTT ANYAKÖNYVEK JEGYZÉKE

E feldolgozott római katolikus anyakönyvek plébániákon vagy levéltárakban (OL, Banska Bystrica, Bratislava, Býtča, Košice, Nitra) voltak hozzáférhetők. Felsorolásuk: földrajzi csoportosításban. (i = csak index alapján) az 1914 évi. vármegyék szerint.

keresztelő házasság temetés

SZLOVÁKIA

Štátny Oblastny Archív, Bratislava

Pozsony megye

Nagyszombat

(1756-1763) (1754-1758) (1790-1828)

(1799-1905)i (1790-1796) (1829-1908)i

Pozsony, Blumental

( - ) (1790-1800) ( - )

Pozsony, Szt. Márton

(1726-1772) (1723-1730) (1743-1750)

( - ) (1762-1770) (1778-1783)

( - ) (1790-1801) ( - )

Nagymagyar

(1751-1799)i ( - ) (1792-1799)

( - ) ( - ) (1800-1852)i

Trencsén megye

Nemšova (Borčice, Dvorec, Kľučové, Ľuborča, H. Srnie, Závade)

(1766-1769) (1764-1774) (1789-1815)

Trenčin

(1766-1772) (1766-1804) (1766-1850)

(1805-1809) ( - ) ( - )

Velke Chlievany (Nastic)

(1843-1862) ( - ) ( - )

Štátny Oblastny Archív, Býtča

Trencsén megye

Frivald

(1698-1985) (1698-1985) (1723-1985)

Rajec (Šuja, Ďurčina, Jasenové,Čierna, Zbyňov, Kláče)

(1674-1998) (1709-1998) (1675-1998)

Rosina

(1738-1849) ( - ) ( - )

Višňové

(1787-1833) ( - ) ( - )

Konska (Kamenna Poruba, Kunerad, Poluvsie, Stránske, Rajecké Teplice)

(1750-1790) ( - ) ( - )

(1800-1830) ( - ) (1813-1832)

Lietava (Babkov, Bánova, Brezany, Bitarova, Podhorie, Svinna, Hôrky, L. Zavadka)

(1725-1840) (1781-1816) ( - )

(XX.sz.) (XX.sz.) (XX.sz.)

Kotešovo

(1700-1710) ( - ) ( - )

Thurzovka (Olesná, Podvisoká, Dlhá, Turkov)

(1716-1724) (1716-1724) (1743-1750)

Hričov (Bytča, Lehota, Horne Hlboké, Paština Zavada, Ovčiarsko, Peklina)

(1823-1868) ( - ) ( - )

Makov

(1796-1817) (1797-1810) ( - )

Kisucké Nové Mesto

(1736) (1721-1745) ( - )

Domaniža(Kardošova, Čelkova Lehota, Sadočne, M.Lednice)

(1740-1850) ( - ) ( - )

Fačkov

(1788-1871) (1788-1873) (1800-1821)

Čičmany

(1813-1842) (1788-1840) ( - )

Árva megye

Dolny Kubin (Leštiny, ...)

(1670-1705) ( - ) ( - )

Turóc megye

Kláštor pod Znievom (Lazany)

(1830-1850) (1777-1863) ( - )

Valča

(1787-1860) ( - ) ( 1848 )

Vricko

(1810-1864) (1835-1848) ( - )

Turč. Sv.Maria (Socovce, Blažovce, Bodovice, Borcova, Jazernica, Laskár, Lehotka, Karlova, Pribovce, Rakovo, Valentova)

(1815-1903) ( - ) ( - )

Turč. Sv. Michal (Bodorova, Diviaky, Dubove, Dvorec, Ivančina, Kevice, Vieska, Čepčin, Rakša, Zorkovce)

(1826-1880) (1777-1896) ( - )

Velky Čepčin

(XX. század) ( - ) ( - )

Turč.Sv.Ďur. (Laclava, Moškovec, Ondrašova, Polierka, Slovany, Abramova, Ležiachov)

(1795-1889) (1777-1895) (1800-1895)

Horna Štubňa

(1832-1849) (1737-1890)i ( - )

Mošovce

(1831-1851) (1783-1860) ( - )

Sklené

(1833-1842) (1778-1860) ( - )

Slovenské Pravno (Breštie, Hadviga, Kalamenova, Liešno, Rudno)

(1775-1880) (1780-1872) (1786-1866)

Štátny Oblastny Archív, Nitra

Nyitra megye

Nitrianské Pravno (Cach, Chvojnica, Maysl, Solka)

(1760-1824) (1789-1800) ( - )

Nitrianské Pravno

(XX.sz.) (XX.sz.) (XX.sz.)

Klačno

(1785-1842) ( - ) ( - )

Tužina

(1785-1843) ( - ) ( - )

Brezany (Nedožery, Poluvsie,Pravenec)

(1688-1873) (1682-1890) (1706-1761)

( - ) ( - ) (1820-1841)

Lazany (Porubka, Kanianka)

(1796-1814) (1789-1883) (1796-1818)

Prievidza (V., M. Lehotka, Necpaly,Hradec, a XVIII sz elején: +Nitr. Rudno,Lieštiany)

(1800-1864)i (1729-1732) ( - )

( - ) (1744-1749) ( - )

( - ) (1811-1864) ( - )

Bojnice (Dubnica, Kocurany, Opatova, Šutovce)

(1668-1748) (1668-1842) (1689-1749)

(1749-1832)i ( - ) ( - )

Koš

( - ) (1691-1723) ( - )

Zemianské Kostolany (D., H.Kamenec)

( - ) (1777-1850) ( - )

Nováky (V.M. Lehota, Vieska H.Lelóc, Laskár, Podhradie)

( - ) (1782-1785) ( - )

( - ) (1818-1842) ( - )

Pečeňany pri Bánovce

(1821-1842) ( - ) ( - )

Radošina

( - ) ( - ) (1766-1823)

Nové Mesto nad Váhom

(1763-1799) ( - ) ( - )

Handlova

(1832-1845) ( - ) ( - )

Nyitra, Alsóváros (Tormos is)

(1700-1824)i (1692-1896)i ( - )

Nyitra, Felsőváros

(1782-1800) (1787-1819) ( - )

Bars megye

Oslany (Čerelany, Nyitraszeg)

( - ) (1801-1840) ( - )

Chrenovec (Brusno, Jalovec, Lipnik, V., M.Čausa Morovno, Ráztočno)

( - ) (1800-1848) ( - )

Janova Lehota (Nova Lehota)

(1820-1832) (1800-1837) ( - )

Horná Ves

( - ) ( - ) (1890-1950)

Močonok

(1815-1840) (1815-1840) (1815-1850)

Zlaté Moravce

(1820-1880) ( - ) ( - )

Želiezovce (Agov, Mikula, Hronovce, Šalov, Resek)

(1741-1752) (1741-1747) ( - )

(1755-1759) ( - ) ( - )

Levice

( - ) ( - ) (1760-1789)

Esztergom megye

Bruty, Kvetna

(1831-1940)i (1877-1890)i (1862-1890)i B

( - ) ( - ) (1879-1890)i F

Kamenin

(1765-1771) (1752-1758) (1764-1775)

Hont megye

Viškovci nad Ipl'om

(1760-1780) ( - ) ( - )

Štátny Oblastny Archív, Bánska Bystrica

Hont megye

Antol (Illia, stb)

(1764-1789) (1763-1781) (1792-1830)

Bars megye

Kremnické Bane (D., H. Turček)

(1830-1850) ( - ) ( - )

Körmöcbánya, szt. Erzsébet (D., H. Ves, Veternik)

(1828-1850) ( - ) ( - )

Körmöcbánya, Mária Mennybevétele

(1830-1850) ( - ) ( - )

Jastraba (Bartošova Lehotka, Ihráč, Kľačany, Nevoľné, Pitelova)

(1830-1849) ( - ) ( - )

Žiar nad Hronom (Stará Kremnička)

(1830-1849) ( - ) ( - )

Kopernica

(1830-1849) ( - ) ( - )

Slaska (Kosorin)

(1830-1849) (1852-1875) (1834-1863)

Lutilla

(1830-1850) ( - ) ( - )

Štátny Oblastny Archív, Levoča

Liptó megye

Partizanska Lupča

( - ) (1680-1750) (1720-1767)

Szepes megye

Spíšská Kapitula ( Baldovce, Katuň, Nemešany, Lučka, Studenec)

( - ) ( - ) (1774-1786)

Štátny Oblastny Archív, Košice,

Abaúj-Torna megye

Štos

(1874-1890) (1862-1898) ( - )

Štos, evangélikus

(1788-1823) (1791-1899) (1790-1795)

(1837-1900) ( - ) (1849-1880)

Gömör megye

Rožňava (Brzotin, Čučma, Nadabula, Rudna)

(1732-1745) (1731-1852) (1774-1878)i

(1763-1897)i (1858-1902)i ( - )

Rožňava, evangélikus

(1782-1804) (1782-1827) (1782-1827)

MAGYARORSZÁG

OL Mikrofilmtár, illetve eredeti anyakönyvek a plébániákon

Komárom megye

Szomor (www.online-ofb.de)

(1738-1895) (1738-1895) (1738-1895)

Budapest

Pest Belváros

(1725-1895) (1724-1895) (1763-1895)

Bp. Ferencváros

(1822-1847) ( - ) (1862-1887)

(1860-1972) ( - ) (1900-1967)

Bp. Erzsébetváros

( - ) ( - ) (1881-1914)

Bp. Vár

(1865-1977) ( - ) ( - )

Bp. Óbuda (Péter-Pál)

(1848-1908) (1800-1900) (1914-1976)

Bp. Terézváros

(1845-1894) (1778-1895) (1806-1895)

( - ) (1915-1943) (1915-1936)

Bp. Újlak

(1800-1975) (1840-1976) (1800-1976)

Bp. Szentháromság lelkészség

(XX. sz.) ( - ) ( - )

Bp. Rókus

(1822-1927) (1826-1926) ( -1831)

( - ) ( - ) (1869-1970)

Bp. Józsefváros

(1850-1909) (1777-1809)i (1877-1885)

( - ) ( - ) (1891-1973)

Bp. Lipótváros

(1817-1842) (1823-1895) (1823-1895)

(1853-1859) ( - ) ( - )

(1871-1884) ( - ) ( - )

(1911-1920) ( - ) ( - )

Bp. Felső Víziváros

(1893-1895) ( - ) (1914-1930)

Bp. Alsó Víziváros

( - ) ( - ) (1914-1950)

Bp. Tabán

( - ) ( - ) (1880-1950)

Bp. Országút

(1890-1945) (1932-1945) (1906-1945)

(Református) Kálvin tér (1870-1890) ( - ) ( - )

(Református) Budai Egyházkerület

( - ) ( - ) (1916-1946)

Pest- Pilis-Solt-Kiskun megye

Vámosmikola

(1787-1883) ( - ) (1787-1883)

Visegrád

(1780-1855) (1780-1827) (1780-1855)

Szentendre

( - ) (1775-1776) ( - )

Solymár

(1816-1827) (1840-1860) ( - )

Nagytétény

(1820-1830) ( - ) ( - )

Csepel

(1772-1800) (1772-1783) (1783-1800)

Vecsés

(1911-1920) ( - ) ( - )

Nagykáta

(1757-1860) (1764-1895) (1795-1855)

Tápióbicske

(1824-1848) (1797-1854) (1805-1862)

Cegléd

(1772-1850) ( - ) ( - )

Izsák

(1767-1783) ( - ) ( - )

Heves megye

Eger

(1835-1845) (1818-1860)i ( - )

Jobbágyi

( - ) ( - ) (1900-1927)

Heves megye (internet)

Erk

 (1664-1852)(-) ( - )

Tarnaörs    

(1637-1899) (- ) (- )

Zemplén megye

Olaszliszka

( - ) (1805-1828) (1827-1872)

Sátoraljaújhely

(1792-1837) (1808-1871) (1820-1870)

Zemplén megye, (Sátoraljaújhelyi Levéltár!)

Gálszécs (Bacska, Bacskó, Dargó, Gerenda, Kohány, Tarnóka, Visnyó)

( - ) (1841-1847) (1841-1847)

Homonna

( - ) ( - ) (1821-1832)

Jász-Nagykun Szolnok megye

Jászberény

(1720-1941) (1788-1941) (1756-1930)

Jászladány

(1840-1910) (1840-1914) (1830-1914)

Szolnok

(1746-1940) (1746-1916) (1760-1940)

Csongrád megye

Szeged-Rókus

(1846-1895) ( - ) (1880-1888)

Szeged-Felsőváros

(1852-1895) ( - ) (1820-1839)

Szeged-Alsóváros

(1822-1895) (1862-1898) ( - )

Szeged-Belváros

(1795-1895) (1794-1890) ( - )

Csongrád

(1781-1803) ( - ) ( - )

Szentes

(1782-1803) (1770-1873) (1789-1892)

(1823-1855) ( - ) ( - )

Hódmezővásárhely

(1770-1895) (1771-1895) (1775-1895)

Szegvár (18. sz.-ban Derekegyház is)

(1780-1801) ( - ) ( - )

(1820-1829) ( - ) ( - )

Mindszent

(1782-1800) ( - ) ( - )

Csanád megye

Makó

(1813-1891) (1817-1895) (1835-1881)

Csanádpalota (és Kövegy)

(1817-1889) (1821-1895) (1842-1895)

Maroslele, Csanádalberti, Mezőhegyes

(1900-1980) (1900-1980) (1900-1980)

Apátfalva (Magyarcsanád, Bekapuszta is)

(1763-1868) (1761-1887) (1790-1858)

(1877-1888) ( - ) (1866-1889)

Békés megye

Gyula

(1840-1847) ( - ) ( - )

Körösladány

( - ) ( - ) (1788-1882)i

Arad megye

Almáskamarás (Kunágota)

(1846-1850) ( - ) ( - )

Kunágota

(1866-1895) (1966-1904)i (1866-1888)

Sopron megye

Sopron Szt. György

(1816-1836) ( - ) ( - )

Sopron Szt. Mihály

(1856) ( - ) ( - )

Hont megye

Drégelypalánk

(1758-1808) (1763-1808) (1761-1808)

Szob

(1890-1895) (1870-1893) ( - )

Esztergom megye

Esztergom Belváros

(1739-1850) (1709-1820) (1742-1850)

Esztergom Víziváros

(1800-1810) ( - ) ( - )

Pilismarót

(1886-1895) (1873-1895) (1789-1895)

(1900-1980) ( - ) ( - )

Pilisszentlélek

(1790-1895) (1872-1895) (1872-1895)

Kemence

(1784-1792) ( - ) (1788-1791) 

Dorog (www.online-ofb.de)

(1735-1895) (1735-1895) (1735-1895)

Csolnok (www.online-ofb.de)

(1738-1895) (1738-1895) (1738-1895)
 

Veszprém megye

Veszprém

( - ) (1759-1765) ( - )

( - ) (1800-1880) ( - )

Enying

(1787-1881) (1800-1860) (1844-1863)

Siófok

(1889-1895) (1885-1895) ( - )

Mezőkomárom

(1777-1880) (1752-1861) (1821-1895)

Fejér megye

Székesfehérvár

( - ) (1771-1822) ( - )

Dunapentele

(1900-1975) ( - ) ( - )

Előszállás

(1810-1866) (1843-1890) (1852-1878)

Tolna megye

Dunaföldvár

(1860-1940) ( - ) ( - )

Rácegres, Pálfa

(1844-1855) (1875-1895) ( - )

Ozora

( - ) (1800-1900) ( - )

Somogy megye

Nagyberény

( - ) ( - ) (1877-1895)

(1900-1980) (1900-1980) (1900-1980)

Tab

(1788-1801) (1788-1796) (1788-1801)

Karád (Kötcse, Csepely)

(1770-1789) ( - ) ( - )

ROMÁNIA

Plébániákon

Udvarhely megye

Székelyudvarhely (Odorheiu)

(1900-2004) (1900-2004) (1900-2004)

Szeben megye

Nagyszeben (Sibiu)

(1900-1980) (1900-1940) (1900-1940)